Magic Life Belek

Napsal:   |   Aktualizováno dne:   |   7 minut čtení

Hotel Magic Life Belek, často označovaný jako TUI Magic Life Belek, je resort na Turecké riviéře, který láká na kvalitní služby a v některých termínech i na cenově dostupné pobyty, jakým je třeba tento all inclusive zájezd za 14 790 Kč. Resort má dokonalou hotelovou zahradu a fajn písečnou pláž oceněnou modrou vlajkou. Není proto divu, že patří mezi vyhledávané resorty.

Hotel je na turecké poměry nadprůměrně kvalitní.

Jeho klientelu tvoří hlavně Němci a Britové. Upozorním na to, že zde ale bývá ubytovaných také dost Rusů. S tím je zkrátka v Turecku a zejména pak v hotelech na Turecké riviéře potřeba počítat. Hotel je v posledních letech oblíbený i mezi Čechy.

Magic Life Belek na mne udělal velmi dobrý dojem.

V následující recenzi Magic Life Belek vás s hotelem podrobně seznámím. Řeknu, co se mi líbilo, i to, kde vidím prostor ke zlepšení. Povím, zda je resort vhodný pro děti, jak dobře tu funguje hotelová Wi-Fi, k jaké dokonalosti je zde dovedené stravování a jak hlučná je klima na pokojích.

Ukáži plno fotek přímo z areálu hotelu, fotky pláže & moře, fotky jídel i fotky všudypřítomné a krásně zelené hotelové zahrady. Popíši, jaké možnosti vyžití areál nabízí, co se platí extra a co je naopak zdarma, ať už třeba zapůjčení windsurfu nebo jízda za člunem na gumovém banánu – tedy věci, za něž se typicky celkem dost připlácí.

Ačkoliv, pokud mi je známo, je hotel aktuálně pro odlety z ČR nabízený jedinou českou cestovní kanceláří, tak před rezervací zájezdu do hotelu Magic Life Belek, ať už pro sebe či pro některé z mých klientů, vždy kontroluji následující nabídku. Doporučuji ji prověřit i vám:

Magic Life Belek: dovolená (odlet z Prahy) s all inclusive od 14 790 Kč

Jestliže hotel neznáte, věnujte pár minut následujícím řádkům ještě před tím, než si pobyt finálně zarezervujete. Hotel vám detailně představím. Moje recenze Magic Life Belek je cíleně poměrně obsáhlá tak, aby zde odpovědi na své otázky našel i ten, komu v cestovce odpovědět nedokázali.

Dovolte mi vám hotel Magic Life Belek představit tak, jak na mne zapůsobil.

Večerní pohled na hlavní hotelový bazén:

Hotel Magic Life Belek

Hotel Magic Life Belek

Hotel se nachází v přímořské oblasti Belek a od mezinárodního letiště Antalya je vzdušnou čarou vzdálený 16 km. Pohledem na mapu zjistíte, že po zemi je to sice dál, asi 30 km daleko, i tak je ale transfer z letiště rychlý, zabere zhruba 30 minut. Výhodou je i fakt, že hotel Magic Life Belek bývá typickou jednou z prvních zastávek, kde autobus z letiště zastavuje a vysazuje lidi.

Zobrazit Magic Life Belek na mapě

Přímořský region Belek si můžete představit jako 13 km dlouhý pás hotelů, které jsou z jedné strany lemovány dlouhou písečnou pláží, ze strany druhé se pak nachází řada golfovým hřišť. TUI Magic Life kdysi býval úplně prvním resortem, jímž tento hotelový pás začínal. O svoji krajní polohu však před pár lety přišel potom, co byl vedle něj vybudován prémiový hotel Cullinan Belek.

Samotné městečko Belek, po němž byla celá oblast pojmenována, je od hotelu 8 km daleko. Není proto problém se do něj dojet podívat.

Magic Life je 5* resort.

Byl sice otevřený již v roce 1994, ale v roce 2018 prošel kompletní rekonstrukcí.

Prostředí hotelu je velmi komfortní a služby jsou na vysoké úrovni.

Areál hotelu

Do areálu (údajně o celkové rozleze 125 000 m2) se vjíždí přes hlídanou security bránu, za kterou se ihned otvírá první zeleň. Člověk se cítí, jakoby vjel do nějakého parku. Palmy, cypřiše, pečlivě zastřižené túje, sem tam nějaké jehličnany, ale i kvetoucí keře a samozřejmě nádherně zelené trávníky. Opravdu pěkné a smekám přede všemi, kteří se o to neustále starají.

Pohled na areál hotelu z dronu:

Pohled na hotel Magic Life Belek

Po pár metrech začínají po pravé straně první, od moře ty nejzválenější ubytovací bloky, ale k hlavní vstupu do hotelu je to ještě dalších 140 m.

Do recepce vedou 4 schody po stranách doplněné o nájezdové rampy. Recepci si nepředstavujte jako žádnou velkou halu. Jedná se spíš o venkovní, byť samozřejmě částečně zastřešené kruhové prostranství. Uprostřed pod otevřeným nebem je kašna, kolem ní sezení a po pravé straně pak samotná recepce.

Lobby hotelu a recepce

Hned za recepcí se člověk ocitá zase venku v krásném parku, prochází kolem uměle vytvořeného potůčku, jež začíná několika přepady z kašny v recepci.

Park za recepcí

Od ní cesta vede dalších 100 m k hlavnímu zázemí hotelu, kde je po pravé straně několik hotelových krámků (za mě však hodně předražených), po levé straně lékařská služba (ošetření je ale samozřejmě zpoplatněné), vstup do hotelového spa a do posilovny, vedle je vstup do hotelového kina, je zde také výdejna zmrzliny a 2 pingpongové stoly. Všude je dostatek míst k sezení. Všechno, byť se stále nacházíte venku, je příjemně zastíněno.

Následuje hlavní hotelový bar, tzv. Wunder Bar a za ním se postupně otvírá pohled na největší bazén. Po levé straně bazénu je hlavní jídelna, restaurace Magico.

Od hlavního bazénu je to na pláž dalších 70 m daleko, touto cestou:

Cesta k pláži

V areálu hotelu se nachází venkovní amfiteátr (za hlavní jídelnou), basketbalový plac, 3 tenisové kurty, hřiště na fotbal, ale i třeba lukostřelecký areál.

Lehátka jsou na pláži, u bazénů, ale i v přímo v některých částech zahrady:

Lehátka na trávě

Bazény & akvapark

Hlavní bazén, tzv. Activity pool, je ledvinovitého tvaru a v jednom jeho koutě je na vyvýšeném místě vířivka, z níž se voda přes její kraj přelévá do bazénu pod ní. Activity pool není jediným bazénem, který hotel nabízí.

V resortu je celkem 7 bazénů.

Přímo u pláže se nachází zhruba 30 m dlouhý Infinity Oasis pool, ze kterého je přes plážová beachvolejbalová hřiště vidět na moře. Za Infinity bazénem je hotelový akvapark, který disponuje 2 bazény s tím, že do každého z nich ústí 5 tobogánů. V hotelu je tedy celkem 10 větších vodních skluzavek. 2 z nich jsou určené pro jízdu na vodních kruzích. Součástí akvaparku je i několik malinkých skluzavek.

Malé děti se zabaví v akvaparku, ale i v hotelovém dětském klubu, Magic Kids Clubu. Jeho součástí je menší bazén s malým tobogánem a také zastíněné dětské brouzdaliště. Kolem jsou malé domky, ve kterých se pro děti konají nejrůznější aktivity. V klubu je i dětské hřiště, zkrátka disponuje vším tak, aby zde animátoři děti zabavili.

Kdo dává přednost klidnému prostředí před dětským křikem, pro něho je vyhrazena adults only zóna s relaxačním adults only bazénem, kam je dovolen přístup osobám starším 16 let. I tento bazén je se svými rozměry cca 20×20 m dostatečně prostorný. Je v pěkném prostředí hotelové zahrady a je obklopen domky s pokoji, které stíní případný okolní hluk.

Bazény jsou 140 cm hluboké (samozřejmě s výjimkou těch dětských a toboganových) a každý z nich je hlídán plavčíkem.

Hlavní bazén:

Hlavní Bazén Magic Life Belek

Hotelový akvapark, který je v provozu vždy dopoledne od 10:00 do 12:30 a odpoledne od 14:00 do 18:00:

Akvapark

Adults only zóna s relax bazénem:

Relax adult only bazén

Dětský klub:

Magic Kids Club

Pokoje

Oceňuji fakt, že zde není žádná velká mnoha patrová budova, kde by byly pokoje.

Naopak.

Pokoje jsou v příjemných 2 až 3 podlažních vilkách. Jednotlivé ubytovací bloky jsou rozmístěné v hotelové zahradě. Žádný z pokojů proto nenabízí výhled na moře. To může být pro někoho jistou nevýhodou, na druhou stranu je to kompenzováno výhledem do hezké zeleně. Za mě to proto nemá chybu. Navíc je většina z nich dál od rušných částí resortu, v klidném prostředí.

Vilky s pokoji

Vkusně upravené jsou i samotné vstupy do pokojů:

Vstupy do pokojů

Hotel Magic Life Belek má 594 pokojů.

Všechny byly v roce 2018 kompletně renovované a jejich poslední úpravy proběhly v roce 2022. Proto jsou všechny stejně zařízené. Liší se akorát velikostí, počtem lůžek a případně počtem místností.

 • Dvoulůžkový Eco pokoj (DZE1 nebo DZX1) – 23 m2
 • Dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky (DZX2) – 28 m2 – max 2 dospělí a 1 dítě do 15 let
 • Dvoulůžkový pokoj s palandou (DZX3) – 28 m2 – max 2 dospělí a 2 děti
 • Rodinný pokoj (FZX1) – 45 m2 – max 2 dospělí a 2 děti či 3 dospělí a 1 dítě
 • Rodinný pokoj (FZX2) – 54 m2 – max 2 dospělí a 3 děti či 3 dospělí a 2 děti

Rodinné pokoje jsou 2 propojené místnosti, z každé z nich je vstup na balkón či terasu. V jednom pokoji je manželská postel (popřípadě ještě s přistýlkou), v druhém pokoji není manželská postel jako taková, ale rozložený gauč, kde se pohodlně vyspí 2 osoby. Ty největší rodinné pokoje disponují i 2 koupelnami.

Koupelny jsou vybavené pěknými sprchovými kouty a rohovými umyvadly (ty mi přišly původní, ale mohl to být jen dojem). Je tam fén, ručníky i nejrůznější hygienické potřeby (od mýdel až po holící sadu pro muže).

Pokoje mají vestavěné skříně s malým trezorem (bez nutnosti nějakého extra poplatku za jeho použití) bačkorami i extra polštáři. Dále jsou vybavené LCD TV a individuálně ovládanou klimatizaci. Je poměrně tichá a v případě rodinných pokojů se ovládá pro každou místnost zvlášť. Je tam malá lednička s minibarem (cola, fanta a sprite) – ten je možné první den konzumovat zdarma, další dny pak ale už za poplatek. Balená voda je doplňována denně, zdarma.

Balkóny jsou relativně stísněné, ale na posezení 2 lidí dostačující. V balkonových dveřích jsou sítě proti hmyzu.

Balkón u pokoje

Celkově hodnotím ubytování dobře, pokoje jsou komfortní a mají pohodlné postele.

Připojuji fotky pokojů i koupelny.

Pokoje Magic Life Belek
Fotografie pokoje
Fotografie pokoje
Fotka koupelna

Internetové připojení

Internet je k dispozici zdarma v celém hotelu i na pokojích.

K WiFi sítě se přihlašujete pomocí čísla pokoje a vašeho data narození. Každá ubytovaná osoba má tedy svoje přihlášení. Připojení je stabilní, internet celkem kvalitní, není dle mne proto třeba řešit nějakou tureckou datovou SIM kartu.

Není od věci si stáhnout aplikaci TUI Magic Life, ve které naleznete program toho, co se kde a kdy v resortu děje, lze přes ní rezervovat ležení u pláže na postelích (nejedná se o klasická lehátka, ty jsou samozřejmě zdarma), nebo na večer stůl v některé z hotelových a la carte restaurací.

Stravování

Jídlo v hotelu Magic Life Belek je fantastické a nejde mu moc co vytknout. V tomto směru s klidným svědomím doporučím resort i těm nejnáročnějším klientům. All inclusive zde dostává svého významu, pokrmy jsou k dispozici celý den a pití 24 hodin denně. All inclusive mají všichni, na recepci při příjezdu proto nedostáváte žádné pásky na ruce.

Potom, co poprvé vstoupíte do hlavní jídelny, restaurace Magico, pravděpodobně stejně jako já nebudete věřit svým vlastním očím, jak neskutečně široký výběr hotel nabízí, ať už se jedná o snídani, oběd či večeři:

 • Snídaně od 07:00 do 10:00
 • Pozdní snídaně od 10:00 do 11:00
 • Oběd od 12:30 do 14:00
 • Večeře od 18:30 do 21:30

Není cílem zde vyjmenovávat všechny pokrmy, najdete tu opravdu všechno. Zmíním to, co mne zaujalo.

V jídelně je několik „koutků“. V prvé řadě je to dětský koutek, kde jsou pokrmy typu špagety, hrášek, kuřecí nugetky, párečky, hranolky, pizza, zkrátka jídla, co jsou oblíbená u dětí. Dál je to lokální koutek, kde je výběr z tureckých specialit, dále koutek s mikrovlnkou, varnou konvicí a ohřívačem dětských lahví (zkrátka vše, co se hodí pro přípravu a ohřev jídel pro ty nejmenší). Pro vegetariánu je zde vegetariánský koutek.

Pult se sýry:

Pult se sýry - stravování v Magic Life Belek

Pult s ovocem:

Pult s ovocem

Dodám, že si určitě vyberete, i když máte i nějaké jiné dietní omezení (lepek, laktóza, apod). Všechna jídla, ať už v hlavní restauraci nebo ve venkovních snack barech, u sebe mají detailní výživovou informaci o tom, kolik obsahují tuků, kalorií a proteinů.

Jídelna je klimatizovaná, má vnitřní i venkovní sezení a není třeba mít obavy, že by se tu v hlavní sezóně tvořili fronty. Výdejových pultů je to opravdu hodně, na nic tedy nečekáte a rovnou si nabíráte.

Jeden den je velký výběr mořských plodů, krevet nebo dokonce raků, další večer nabízí sushi, jindy se objeví koutek plný sladkých makronek. Často tu grilují celé ryby nebo pult s ovocem nazdobí velkými vyřezávanými melouny.

Na obědy není nutné chodit do hlavní jídelny. U pláže je výdejna plná barevných stánků, tzv. snack station, která je inspirovaná konceptem food trucků. Snack station otvírá těsně po snídani a zůstává otevřený až do začátku večeře. Servírují tu nejrůznější rychlá jídla – pizzy, tortillové wrapy s náplní, kterou si řeknete, burgery s hranolky, veganská jídla, ale i ovoce a zeleninu a sladké, ať už palačinky s čokoládovou, višňovou či kokosovou polevou, tureckou baklavu nebo různé dorty a deserty.

Stánek s pizzou:

Pizza v snack station

Stánek s burgery a kuřecími nugetkami:

Burgery v snack station

Pití, originál cappy džusy, coca cola, sprite, kávu, čaj, víno, ale i dobré pivo nebo alkoholické drinky (ala cuba libre, mojito, sex on the beach), servírují v barech. Těch je v hotelu několik, jsou to především:

 • Wunder bar – otevřený 24 hodin
 • Plážový bar
 • Oasis bar u Infinity bazénu
 • Bar u adults only bazénu

U Wunder baru jsou v noci připravené obložené bagety. Opomenout nesmím ani cukrárnu a kavárnu v jedno, tzv. Coffee House, kterou ocení jak vyznavači kávy, tak vyznavači sladkostí a dortíků. Kavárna nabízí příjemné posezení s otvírací dobou od 10h do 23 h. Konzumace je zahrnuta v all inclusive. Za příplatek je akorát značkový alkohol na barech.

Během pobytu můžete zdarma navštívit 1x za týden hotelové a la carte restaurace – tureckou restauraci s lokálními pokrmy nebo mezinárodní „The Flavour“ restauraci. Případně je k dispozici i Fish&grill „Beach House“ restaurace u pláže, tam ovšem platíte.

Pláž & moře

Pláž u Magic Life Belek je písečná a poměrně prostorná. Na délku má zhruba 270 m a ve svých nejširších místech 50 m. Z obou stran na ni navazují pláže sousedních hotelů.

Patří k těm nejlepším plážím v Turecku a pyšní se označením „modré vlajky“. Pláž jako celek je opravdu dlouhá, táhne se kilometry daleko, jak na východ, tak na západ. Vycházky po pláži tu jsou tedy oběma směry možné.

Lehátek je na pláži před hotelem dostatek. Nikdy nebyl problém najít volná místa. Lehátka mají matrace a většina z nich je, tak jak to bývá pro Tureckou riviéru typické, umístěna pod zaplachtovanými konstrukcemi. Jsou ve 4 řadách a není problém si kdykoliv lehátko povytáhnout dopředu ze stínu na sluníčko. Místa je tam na to dostatek. V krajní části pláže jsou pak lehátka s klasickými slunečníky. Mezi lehátky a mořem je neobsazený kus pláže, třeba pro děti.

Pláž TUI Magic Life Belek

Pláž je jemně písčitá, u vstupu do vody jsou na některých místech malé kamínky. V moři je pak opět písek. Z toho důvodu to není dobré místo na šnorchlování, ve vodě tu toho moc není krom písku vidět. Je možné ale využít nabídku hotelu a vyrazit na šnorchlování na volné moře (za poplatek).

Pláž

Vstup do vody je poměrně příkrý, po pár metrech již nestačíte. K dispozici je i 35 m dlouhé molo, které je určené především pro skákání do vody.

Pláž je čistá, jsou tu převlékárny, sprchy i kohoutky na opláchnutí nohou od písku. V jedné její části je vyhrazený prostor pro 4 hřiště na plážový volejbal a u nich je rovněž půjčovna vybavení na různé vodní sporty, například kánoe nebo windsurfingová prkna. Je příjemné, že mnoho z toho se neplatí a je v ceně pobytu, třeba včetně jízdy na gumovém banánu.

Molo u hotelu

Mé tipy na podobné hotely

Pokud bych měl shrnout to, čím mne resort Magic Life Belek zaujal nejvíce, tak mezi jeho největší přednosti řadím:

 • hotelovou zahradu
 • stravování
 • velmi solidní wifi

V neposlední řadě i vodní sporty, mnohé z nichž jsou v ceně pobytu. Myslím si, že toto jsou hlavní důvody toho, proč je hotel tak oblíbený a proč bývá v některých, hlavně prázdninových termínech, obsazený. Pokud se vám zdá hotel ve vašem termínu nedostupný, doporučuji zkontrolovat také tuto nabídku zájezdů, v rámci které typicky je možné volná místa najít. Někdy i za zlevněné last minuty ceny.

Pokud ani tam termínově neuspějete, tak vězte, že Turecká riviéra a zejména Belek samotný nabízí i jiné srovnatelné resorty. Mezi ty nejpodobnější osobně řadím tuto pětici hotelů:

Vzdálenostně nejbližší Magic Life Masmavi s krásnými bazény, zahradou, 7 tenisovými kurty, tobogány, ale i třeba 50 m plaveckým bazénem je z hlediska služeb asi nejpodobnější. Přímo v regionu Belek je situován také 5* Cesars Belek, který opět disponuje vším potřebným včetně fajn pláže, tobogánů a dobrým zázemím pro děti.

Dobrou alternativní volbou je i Ali Bay Club – podobně jako Magic Life Belek, i tento hotel má příjemné menší budovy a navíc disponuje vlastním akvaparkem, tedy možností využít i velké tobogány. Stejně tak jimi disponuje i hotel Nena (ze zde uvedených navíc typicky s fajn poměrem kvality a ceny). Velikostně nejmenší, ale na druhou stranu v mnoha ohledech pravděpodobně nejkvalitnější ze všech uváděným hotelů je resort Turquoise, situovaný 2 km východně od oblíbeného letoviska Side.

Přidávám ještě jeden pohled do zahrad Magic Life Belek, tudy budete procházet od akvaparku k hlavní hotelovému bazénu:

Cesta od akvaparku k hlavnímu bazénu

Pevně věřím, že pro vás byla tato recenze hotelu Magic Life Belek nápomocná v rozhodování o tom, zda je pro vás resort vhodnou volbou. Zázemí hotelu je perfektní, prostředí také, osobně mu nemám moc co vytknout. Je potřeba počítat s tím, že v hlavní sezóně je v hotelu dost lidí i dětí. Areál je ale poměrně veliký, rozhodně jsem neměl pocit, že by na některých místech bylo příliš lidí. Naopak. Navíc ten, kdo hledá klid, můžete využívat odpočinkovou zónu i bazén, určený pouze pro dospělé.

Diskuze k článku