Belek, Turecko

Napsal:   |   Publikováno dne:   |   Počet komentářů: 14

Turecké letovisko Belek, které leží v srdci Turecké Riviéry, se řadí spolu s Marmarisem mezi vyšší třídu dovolenkových letovisek, které dokáží uspokojit i náročnou klientelu. Moderní hotely s členitými bazénovými lagunami, které jsou obklopené zavlažovanou palmovou zelení, představují ideální místa k prožití nezapomenutelné letní dovolené u moředovolené v Belek, třeba i s All inclusive stravováním.

Belek láká turisty na dovolenou právě sem svoji nádhernou písečnou pláží považovanou za jednu z nejhezčích v celém Turecku, i na golfové resorty , které jsou hned vedle zdejších hotelů.

Belek leží pouhých 33 kilometrů od města Antalya na pobřeží Středozemního moře. Samotné malebné městečko, ve kterém se i dnes, v době 21. století žije původním, poklidným tureckým životem, přímo u moře neleží. Od moře a místní dlouhé pláže je odděleno silnicí, golfovými resorty a hotelovou zástavbou. Jsou to právě hotely, které jsou přímo u moře.

Doprava do Belek

Belek je díky své blízké poloze k Antalyi velice dostupný a cesta z letiště (Letiště Antalya) do hotelů trvá příjemných 25 minut. To je oproti vzdálenější Alanyi velké plus. Let do Antalye z ČR, který je pro cestovní kanceláře provozovaný většinou charterovou leteckou společností Travel Service, případně Onur Air nebo Freebird, trvá dle povětrnostních podmínek plus mínus 2 hodiny 45 minut.

Belek počasí

Co se počasí týče, to koupání přeje od května do října. Z toho hlavní sezóna: červen, červenec, srpen a září, vedlejší sezóna: květen a říjen. Teplota moře v Turecku, konkrétně na jižním tureckém pobřeží je podobná teplotě moře v Tunisku a v létě šplhá na vysokých 27 °C. Denní teploty vzduchu: 37 až 39 °C. Podrobně k počasí v tomto jihotureckém letovisku zde – počasí Belek.

[forecast location="Antalya, Turkey" caption="Předpověď počasí Belek, Turecko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Pláže Belek

Belek je už mnoho let vyhledávaným cílem turistů mířících za odpočinkem k moři nejen díky svým hotelovým dispozicím, ale předevšíma hlavně díky místní pláži. Ta je dle oficálních informací jednou z nejhezčích v Turecku vůbec. Je orientována na jih, je písečná s pozvolným vstupem do vody a je velmi dlouhá. Měří neskutečných 16 kilometrů

Pláž za svoji kvalitu byla oceněna Evropskou Unií. Její přirozenost a zachovalý přírodní ráz nedokládá jen zmíněné evropské ocenění, ale především to, že se na ní každoročně líhnou želvy. Ano, opravdu je to tak. Některé části pláže jsou proto velmi přísně chráněny a návštěvníci zde musí dodržovat nezbytná pravidla.

Vzhledem k její délce si na pláži najde každý svoje soukromí, nehledě na fakt, že místní hotelová kapacita ani v těch nejvytíženějších letních měsících zdaleka nemůže pláž naplnit. Na pláži jsou k dispozici slunečníky i lehátky, které jsou hotelovým hostům nabízeny bezplatně.

Pro svoji čistotu, jemný písek i pozvolný vstup do vody je pláž vhodná i pro rodiny s malými dětmi.

Belek – dovolená a zájezdy

Belek nabízí pestrou dovolenou, krom opalování u hotelových bazénů nebo přímo na pláži, uspokojí především fanouška golfu. Belek je svými golfovými resorty vyhlášený a golf tak příjemně doplňuje možnosti dovolenkového vyžití. V Turecku není nikterak draho (viz. ceny v Turecku) a ani za zájezdy mnoho nezaplatíte. Belek, to je relativně levná a při tom velmi luxusní dovolená. Přehled aktuálních zájezdů je TADY. A pro ty, kteří dají přednost zájezdům na poslední chvíli přikládám odkazy i na ně….

Belek je turecká kvalita a spolu s dovolenou v Marmarisu je svým prostředím a vysoce nastavenou laťkou podobný tuniským letoviskům Yasmine Hamammet a Port el Kantaoui.

Belek – tip na výlet

Svoji dovolenou si můžete kromě hraní golfu zpestřit i výletem do samotného původního města Belek. Městečko leží od většiny hotelů v pěší vzdálenosti a ne v hotelových resortech, ale právě v něm teprve poznáte pravou tureckou atmosféru a třeba zakoupíte nějaký suvenýr.

Diskuze k článku

Počet komentářů: 14
  • Test komentář

Tipy na dovolenou