Počasí Kemer

Napsal:   |   Publikováno dne:   |   Počet komentářů: 0

Letovisko Kemer leží na Turecké Riviéře. Stručně lze říci, že počasí tu v Kemeru letní dovolené u moře opravdu přeje. Teplota vzduchu v létě dosahuje v denních maximech k 38°C. Ostatně Turecká riviéra je už poměrně dost na jihu, leží na stejné zeměpisné šířce jako ostrov Kréta a letoviska v Tunisku (viz. počasí Tunisko)

Tato stránka je věnována pouze počasí v Kemer, zajímají-li vás obecné informace o letovisku, o jeho plážích a o tom, jak to v něm vypadá, pak přejděte na tuto stránku – Kemer.

Pokud ještě nemáte rezervovanou dovolenou do Kemeru nebo kamkoliv jinam do Turecka, doporučuji zkontrolovat nabídku pod červeným odkazem, jestli je stále platná (jde/šlo o 8 denní all inclusive zájezd právě do Kemeru za 7 950 Kč, volných v době psaní této stránky bylo plno termínů na celé léto)

Podnebí a počasí v letovisku Kemer

Kemer, tak jako celá Turecká Riviéra leží v subtropickém podnebném pásmu. Ráz počasí tu diktuje středomořské klima, které počasí ovlivňuje jak v létě, tak v zimě. Stručně řečeno v létě tu je hodně teplo a velmi teplé je i moře, v zimě sice není teplo, ale není ani zima a hodně prší.

Nejtepleji je v ryze letních měsících, červenec a srpen, vysoké teploty jsou i na začátku září. Na přelomu července a srpna očekávejte denní maxima okolo 36°C, výjimkou ovšem není ani teplota vzduchu atakující 40°C. Záříjové teploty jsou cca o 4 °C nižší. Ani teplota v noci není příliš nízká, většinou se drží okolo 25°C. Ačkoliv je počasí velice teplé, vzduch není suchý, je znát vlhkost, to neznamená, že prší. Ba naopak, pro léto v letovisku Kemer je typické zcela jasné počasí a prší maximálně jednou do měsíce.

Do Kemeru se nejezdí jen v pravém létě. Z hlediska cestovního ruchu je velice oblíbený konec září a začátek měsíce říjen, kdy tu není už takové teplo, ale při tom si moře díky schopnosti vody zadržovat teplo udržuje příjemné teploty (konec září 25 až 26°C)

Další letoviska na Turecké Rivéře:  počasí Antalya, počasí Belekpočasí Alanya, počasí Side, počasí Konakli

Teplota moře Kemer

Průměrné teploty moře pro jednotlivé měsíce uvádí tabulka na konci této stránky. Teplota vody je úzce svázána s teplotou vzduchu a délkou slunečního svitu, ačkoliv to úplně neplatí v září a říjnu, kdy i přes klesající denní teploty si moře teplo udržuje (říjen: 24 až 25°C).

Moře je nejteplejší v srpnu a září: 27°C.

O teplotě moře v Turecku podrobně.

Předpověď počasí Kemer, Turecko

Příprava na dovolenou v Kemeru začíná prostudováním předpovědi počasí. Jedete-li v pravém létě, z předchozího textu víte, že na byste se měli připravit na pořádné teplo (pro nás rozhodně nezvyklé). Podívejte se na předpověď počasí pro Kemer, vidíte, že plus mínus koresponduje s tím, co už bylo řečeno. Kemer – předpověď počasí na šest dní je tady…

Počasí – měsíční průměry

Pro úplnost informací o tématu „počasí Kemer, Turecko“ přikládám i tabulku charakterizující ráz místního počasí, resp. podnebí v průběhu celého roku, v jednotlivých jeho měsících. Hodnoty, které tabulka uvádí vycházejí z průměrů dlouhodobě měřených teplot a počtů dnů/hodin. Vyznačil jsem dva dle mého názoru nejdůležitější sloupce, sloupec maximální denní teploty (opět to jsou průměry, to znamená, že klidně může v srpnu být 40°C, i když tabulka tuto hodnotu neuvádí) a sloupec teploty moře.

 Maximální denní teplota (°C)Průměrná denní teplota (°C)Teplota moře (°C)Sluneční svit denně (v hod)Průměrný počet deštivých dnů
Leden1510165,011
Únor1611176,910
Březen1813177,29
Duben2116198,58
Květen25202110,56
Červen30252412,33
Červenec34292612,71
Srpen35302712,31
Září32252710,92
Říjen2621258,56
Listopad2217226,68
Prosinec1712195,112

Z hlediska teplot, které zde panují, je Kemer vhodnou destinací v době od května do října. Květen však nelze doporučit těm, kteří si potrpí na teplé moře. To zde takto z jara se svými 21°C rozhodně teplým nazývat namůžeme. Ideální jsou v tomto ohledu podzimní termíny. Počasí v Turecku je nejen v létě, ale i na začátku podzimu horké a moře si tak zde uchovává příjemných 23°C až do prvních listopadových týdnů.

Diskuze k článku

Tipy na dovolenou