Počasí Kemer

Letovisko Kemer leží na Turecké Riviéře. Stručně lze říci, že počasí tu v Kemeru letní dovolené u moře opravdu přeje. Teplota vzduchu v létě dosahuje v denních maximech k 38°C. Ostatně Turecká riviéra je už poměrně dost na jihu, leží na stejné zeměpisné šířce jako ostrov Kréta a letoviska v Tunisku (viz. počasí Tunisko)

Tato stránka je věnována pouze počasí v Kemer, zajímají-li vás obecné informace o letovisku, o jeho plážích a o tom, jak to v něm vypadá, pak přejděte na tuto stránku – Kemer.

Pokud ještě nemáte rezervovanou dovolenou do Kemeru nebo kamkoliv jinam do Turecka, doporučuji zkontrolovat nabídku pod červeným odkazem, jestli je stále platná (jde/šlo o 8 denní all inclusive zájezd právě do Kemeru za 7 950 Kč, volných v době psaní této stránky bylo plno termínů na celé léto)

Zkontroluj dostupnost 8 denního zájezdu do Kemeru za 7 950 Kč

Podnebí a počasí v letovisku Kemer

Kemer, tak jako celá Turecká Riviéra leží v subtropickém podnebném pásmu. Ráz počasí tu diktuje středomořské klima, které počasí ovlivňuje jak v létě, tak v zimě. Stručně řečeno v létě tu je hodně teplo a velmi teplé je i moře, v zimě sice není teplo, ale není ani zima a hodně prší.

Nejtepleji je v ryze letních měsících, červenec a srpen, vysoké teploty jsou i na začátku září. Na přelomu července a srpna očekávejte denní maxima okolo 36°C, výjimkou ovšem není ani teplota vzduchu atakující 40°C. Záříjové teploty jsou cca o 4 °C nižší. Ani teplota v noci není příliš nízká, většinou se drží okolo 25°C. Ačkoliv je počasí velice teplé, vzduch není suchý, je znát vlhkost, to neznamená, že prší. Ba naopak, pro léto v letovisku Kemer je typické zcela jasné počasí a prší maximálně jednou do měsíce.

Do Kemeru se nejezdí jen v pravém létě. Z hlediska cestovního ruchu je velice oblíbený konec září a začátek měsíce říjen, kdy tu není už takové teplo, ale při tom si moře díky schopnosti vody zadržovat teplo udržuje příjemné teploty (konec září 25 až 26°C)

Další letoviska na Turecké Rivéře:  počasí Antalya, počasí Belekpočasí Alanya, počasí Side, počasí Konakli

Teplota moře Kemer

Průměrné teploty moře pro jednotlivé měsíce uvádí tabulka na konci této stránky. Teplota vody je úzce svázána s teplotou vzduchu a délkou slunečního svitu, ačkoliv to úplně neplatí v září a říjnu, kdy i přes klesající denní teploty si moře teplo udržuje (říjen: 24 až 25°C).

Moře je nejteplejší v srpnu a září: 27°C.

O teplotě moře v Turecku podrobně.

Předpověď počasí Kemer, Turecko

Příprava na dovolenou v Kemeru začíná prostudováním předpovědi počasí. Jedete-li v pravém létě, z předchozího textu víte, že na byste se měli připravit na pořádné teplo (pro nás rozhodně nezvyklé). Podívejte se na předpověď počasí pro Kemer, vidíte, že plus mínus koresponduje s tím, co už bylo řečeno. Kemer – předpověď počasí na šest dní je tady…

[forecast location="AYT" caption="Předpověď počasí Kemer, Turecko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Očekávaná teplota vzduchu přes den a očekávaná teplota v noci. Modrá nezobrazuje teplotu moře!

Počasí – měsíční průměry

Pro úplnost informací o tématu „počasí Kemer, Turecko“ přikládám i tabulku charakterizující ráz místního počasí, resp. podnebí v průběhu celého roku, v jednotlivých jeho měsících. Hodnoty, které tabulka uvádí vycházejí z průměrů dlouhodobě měřených teplot a počtů dnů/hodin. Vyznačil jsem dva dle mého názoru nejdůležitější sloupce, sloupec maximální denní teploty (opět to jsou průměry, to znamená, že klidně může v srpnu být 40°C, i když tabulka tuto hodnotu neuvádí) a sloupec teploty moře.

  Maximální denní teplota (°C) Průměrná denní teplota (°C) Teplota moře (°C) Sluneční svit denně (v hod) Průměrný počet deštivých dnů
Leden 15 10 16 5,0 11
Únor 16 11 17 6,9 10
Březen 18 13 17 7,2 9
Duben 21 16 19 8,5 8
Květen 25 20 21 10,5 6
Červen 30 25 24 12,3 3
Červenec 34 29 26 12,7 1
Srpen 35 30 27 12,3 1
Září 32 25 27 10,9 2
Říjen 26 21 25 8,5 6
Listopad 22 17 22 6,6 8
Prosinec 17 12 19 5,1 12
Jaké je v Turecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí v Turecku, Alanya
Polojasno
29°/18°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Turecko zachyceno objektivem
Dovolená Alanya Istanbul Turecko
Turecko Bodrum Turecko
krajina nad Marmarisem Pláž v Alanyi Turecko
Dovolená a Last minute zájezdy
Club Titan 9 123 Kč Dovolená a zájezdy Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 276 Kč Dovolená Side Turecko Side, All inclusive, výborné hodnocení 83 % Volné termíny > Top Hotel 9 011 Kč Dovolená Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 22:27
Zavřít  X Zavřít toto okno