Kemer, Turecko

Napsal:   |   Publikováno dne:   |   Počet komentářů: 6

Letovisko Kemer je místo jako stvořené pro krásnou letní dovolenou, které uspokojí i ty nejnáročnější turisty. Kvalita služeb a turistická vybavenost je v Kemeru totiž na prvním. Město je upravované a čisté, plné parčíků a borovicových hájů. Krom kvalitních služeb nabízí turistům klid a odpočinek a řadí se proto mezi nejvyhledávanější turecká letoviska.

Kemer je město ležící na Turecké Riviéře, v dovolenkové oblasti táhnoucí se podél jižního tureckého pobřeží. Antalya, nejvýznamnější metropole na Turecké Riviéře je odsud vzdálená pouhých 40 kilometrů.

Jakmile Kemer jednou navštívíte, utkví Vám v paměti svoji typicky středomořskou atmosférou a především jedinečnou kulisou v pozadí. Hned za městem se totiž zdvihají mohutné hory pohoří Taurus.

Jak letovisko Kemer vypadá?

Dovolená v Kemeru, to je i spousta procházek po pěkné pobřežní promenádě, která odděluje zástavbu od pláží. V některých místech prochází borovicovými háji. Ostatně zeleně je v celém městě opravdu mnoho a letovisko tak působí velice svěže.

Je podivné, že ve městě nenajdete nic, co by alespoň s přimhouřenými oči připomínalo centrum. Přisuzuji to tomu, že celá oblast má takový rekreační charakter, a i proto zde pravý turecký život, na který natrefíte třeba v Bodrumu nebo při dovolené ve Fethiye, nenarazíte. To je pro někoho mínus, mnozí to ale považují za výhodu. Panuje tu klid a návštěvníci tu najdou zasloužený odpočinek, který hledají. Žádný ruch v ulicích, žádné motorky a silniční skútry, které by vás v noci rušily. Nepotkáte tu ani mnoho pouličních obchodníků, kteří jsou pro Turecko tak typické. Zkrátka působí to na mě dojmem, že vedení města dělá vše proto, aby se tu turisté cítili příjemně.

Kulisu Kemeru neničí žádné nevkusné stavby vysokých hotelů, ačkoliv i zde velkokapacitní hotely najdete. Většinu ubytovacích zařízení však tvoří malé a středně velké hotely a penziony. Nejvíce z nich je v blízkosti pláží. Z hotelů musíte projít svěžími parčíky, které zároveň poskytují dostatek stínu před ostrými slunečními paprsky a hned za parky a promenádou se Vám otevře Středozemní moře.

Doprava do Kemeru

Pojedete-li na dovolenou do Kemeru, ale i do kterýchkoli jiných letovisek na Turecké Riviéře včetně Side nebo Alanye, přistanete na mezinárodním letišti v Antalyi. Letiště Antalya je poměrně rušný letecký přístav a to především v letní sezóně. Na každodenním pořádku tu jsou i letadla typu Boeing 747 Jumbo, které vozí turisty především z Moskvy. Vydáte-li se na dovolenou do Turecka v rámci některého ze zájezdů organizovaného cestovní kanceláří, bude na vás před letištním terminálem čekat klimatizovaný autobus. Jízda autobusem z Antalye do Kemeru trvá 35 minut.

Pláže Kemer

V Kemeru se vykoupete na dvou plážích. Obě jsou otočené na východ a jsou od sebe oddělené místním přístavem. Pláže jsou písečné s ojedinělými malými oblázky. Vstup do vody je pozvolný (pro představu člověk stačí ještě 13 metrů od břehu).

Určitě si jedno ráno nezapomeňte přivstat a běžte se vykoupat do moře při východu slunce. Takové raní koupání je nezapomenutelné, kdy na jedné straně se zdvihá slunce a na straně druhé se ze tmy vynořují kulisy pohoří Taurus.

Na obou plážích jsou k dispozici jak lehátka, tak slunečníky. Ty jsou ovšem za poplatek. Pokud si je nebude chtít pronajímat, na plážích najdete dostatek prostoru proto, abyste si lehli na osušku do písku.

Kemer – dovolená a zájezdy

Dovolená v Kemeru vypadá následovně: Klid a odpočinek, čisté moře, pláže i samotné letovisko a kvalitní služby. Kombinace které se postará o to, abyste si zde vaši dovolenou u moře užili. Buď využijte zájezdů na poslední chvíli (Kemer last minute zájezdy, případně Turecko last minute), které jsou cenově srovnatelné s last minuty do Tuniska. Nebo se podívejte na následující aktualizovaný přehled zájezdů od všech čeckých CK…

Aktuální zájezdy do letoviska Kemer, Turecko

Kemer – tipy na výlety

Krom návštěvy relativně blízké Antalye a o něco vzdálenějšího Pamukkale v okolí Kemeru můžete navštívit tyto pamětihodnosti a zajímavá místa: Národní park Olympos, Skály Ikiz Kayalar, Jeskyně Beldibi a Molla, Starověká města Phaselis a Olympos.

Kemer počasí

Kemer je na jihu Turecka, v létě tu téměř nezaprší, ačkoliv občasný déšť by místní určitě uvítali. Turisté sem za mořem míří od pozdního jara do časného podzimu (konkrétně květen, červen, červenec, srpen, září a říjen). Teplota vzduchu: až 39 °C, teplota moře v této části Turecka: 27 °C. Hodnoty se vztahují k červenci a srpnu. Detailní informace o počasí v Kemeru, včetně hodnot pro všechny měsíce najdete na stránce Počasí Kemer.

[forecast location="Kemer, Turkey" caption="Předpověď počasí Kemer, Turecko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Diskuze k článku

Počet komentářů: 6
Tipy na dovolenou