Počasí Icmeler

Napsal:   |   Publikováno dne:   |   Počet komentářů: 0

Počasí v Icmeleru je velice podobné počasí v Marmarisu. Ostatně obě letoviska, které se nacházejí na známé Egejské Riviéře v Turecku, jsou od sebe vzdálená pouhých 9 kilometrů a leží u jednoho zálivu. Zatímco Marmaris leží uvnitř zálivu, Icmeler leží u jeho hrdla, u místa, kterým je záliv spojen s otevřeným mořem. Počasí tu dovolené přeje, v létě je tu teplo a sluníčko svítí téměř 13 hodin denně.

Na této stránce se dozvíte pouze o počasí. Pokud plánujete vyrazit do Icmeleru na dovolenou, jistě Vás bude zajímat, jak letovisko vypadá a jaké tu jsou pláž, to se dozvíte tady: letovisko Icmeler.

Před tím, než se pustíme do místních klimatických podmínek, dovolte, abych uvedl, kde hledat ty nej zájezdy, zájezdy s nejvyšším poměrem kvality a ceny. Jednoznačně doporučuji tento server. Na něm se totiž velmi často a to i v hlavní sezóně objevují zájezdy za velmi atraktivní ceny, například následující…

Zájezd na Egejskou Riviéru, 8 dní, 4* hotel, plná penze za 7 700 Kč, Detail zde

Podnebí a počasí v letovisku Icmeler

Přítomnost Egejského i Středozemního moře, poloha v subtropickém podnebném pásu a středomořské klima, to jsou tři věci, které ovlivňují ráz icmlerského počasí. Převládá tu počasí typické pro Středozemí, typické pro většinu řeckých ostrovů (např. počasí Kos nebo počasí Rhodos). Jinými slovy platí následující: teplá až horká léta a mírné a na srážky bohaté zimy.

Je zřejmé, že nejteplejším měsícem je srpen, kdy přes den má teplota vzduchu 33°C, podobně jako v červenci. Teploty jsou v odpoledních hodinách často i vyšší, buďte proto připraveni na 37°C vedra, která ale netrvají dlouho. Hodnota 33°C je průměr maximálních teplot naměřených v průběhu jednoho měsíce. Průměrná teplota vzduchu (vtažená na celých 24 hodin) potom činí 29°C.

Velmi teplo je i v průběhu měsíce červen a září, kdy odpolední teploty kulminují na cca 31°C. A je to právě září, ale i začátek měsíce říjen, kdy je lokalita rovněž velmi hojně navštěvovaná. Jsou k tomu dva důvody: prvně o něco nižší teplota vzduchu a především vysoká teplota moře. O teplotě moře v letovisku Icmeler více dále nebo na stránce teplota moře v Turecku.

Zima: teplota vzduchu okolo 10°C, moře je výrazně teplejší, viz. tabulka níže a déšť je téměř na denním pořádku. Prší zde 10x do měsíce (hlavně prosinec a leden).

Teplota moře Icmeler

Charakter počasí v Icmeler výrazně ovlivňuje teplotu moře. Koupací sezóna tu je dlouhá (od poloviny května do poloviny října), přičemž moře je nejteplejší v srpnu. To má 27°C. Červenec a září (hlavně jeho první polovina) je na tom podobně, to teplota moře činí 26°C.

I říjnu je počasí v Icmeleru na koupání, teplota moře říjen: 23°C.

Předpověď počasí Icmeler, Turecko

Pokud se v nejbližší době chystáte vyrazit právě sem, do letoviska Icmeler, jistě vás bude zajímat aktuální předpověď. Předpověď počasí na 6 dní dopředu je zde:

Poznámka: červená hodnota (maximální teplota vzduchu přes den), modrá hodnota (teplota vzduchu v noci, nezaměňujte ji s teplotou moře)

[forecast location="Marmaris" caption="Předpověď počasí Icmeler, Turecko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Pokud zájezd vybraný nemáte, doporučuji využít nabídky zlevněných zájezdů na poslední chvíli, viz. Last minute Turecko, případně Last minute Řecko.

Počasí – měsíční průměry

Počasí v Icmeleru lze přehledným způsobem shrnout do tabulka. V tabulce dole pod textem najdete průměrné teploty (teplota vzduchu, teplota moře + další klimatické ukazatele) pro jednotlivé měsíce. Mějte na paměti, že hodnoty vycházejí z dlouhodobě měřených dat, že jsou průměrné a tedy ne vždy musí odpovídat skutečnosti. I přesto si myslím, že tabulka o počasí v Icmeleru prozrazuje téměř vše.

  Maximální denní teplota (°C) Průměrná denní teplota (°C) Teplota moře (°C) Sluneční svit denně (v hod) Průměrný počet deštivých dnů
Leden 13 10 17 6,1 10
Únor 14 11 16 6,8 9
Březen 17 14 17 7,5 8
Duben 21 16 17 9,5 7
Květen 25 20 20 11,0 5
Červen 31 26 23 12,6 2
Červenec 33 28 26 13,1 1
Srpen 33 29 27 12,7 0
Září 30 25 26 10,9 1
Říjen 26 20 23 8,5 5
Listopad 29 15 20 7,0 9
Prosinec 15 11 18 5,5 11
Diskuze k článku

Tipy na dovolenou