Bezpečnost v Turecku

Napsal:   |   Publikováno dne:   |   Počet komentářů: 0

Turecko je klidná a bezpečná země. Z tohoto ohledu nemusíte mít vůbec žádné, Turecko není žádná necivilizovaná země i když je svým způsobem jiná od toho, co známe ze střední Evropy.

Bezpečnost v Turecku je na vysoké úrovni

Silné vliv na slušné chování Turků má policie a armáda. Je pravda, že ještě před pár lety hlavně východním Tureckem zmítaly nepokoje způsobené kurdskou menšinou a dost se tu válčilo. Nyní je ale oblast hlídána armádou a právě díky její přítomnosti je bezpečnost vysoká.

Aktuální zájezdy do Turecka už od 6 500 Kč najdete zde

Pokud pojedete do Turecka na dovolenou k moři, určitě nepojede do východní části země, ale do některého z přímořských letovisek. I zde je na první pohled znát, že bezpečnost je na dobré úrovni. Prakticky vůbec se tu nekrade. Oproti Česku příjemná změna, nemyslíte? Je naprosto normální, že obchodníci ráno z obchodů vynesou zboží ven na ulice, aby nalákali zákazníky. Zboží je tam celý den a nikoho ani nenapadne, aby si něco odnesl bez zaplacení.

Informace o aktuální bezpečnostní situaci v Turecku naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí, konkrétně zde.

V bezpečí jsou i ženy, žádné neslušné pokukování nebo dokonce halekání, se kterým se ženy a jejich doprovod může setkat například v  odlehlejších částech Tuniska, se v Turecku rozhodně nepěstuje, nebo alespoň takto, nic podobného jsem při pobytu v Turecku neregistroval.

Vyvarujte se hromadným shromážděním

I přesto doporučuji se vyvarovat jakýchkoliv hromadných shromáždění, které mohou přerůst v demonstrace. Ty zmítaly Tureckem nedávno v červnu 2013, ale platí, že velké protivládní či jiné protesty se konají pouze ve velkých městech: Ankara, Istanbul, případně Izmir. Bezpečnost v letoviscích byla i v době silně medializovaných násilných demonstrací v červnu 2013 vysoká a situace tu byla klidná.

O případných nepokojích budu prostřednictvím tohoto webu informovat v sekci aktualit na hlavní stránce. 

Kam dál? Přečtěte si, čím se platí v Turecku nebo přejděte k výběru dovolené: Turecko dovolená / Turecko last minute

Diskuze k článku

Tipy na dovolenou