Bezpečnost v Turecku

Turecko je klidná a bezpečná země. Z tohoto ohledu nemusíte mít vůbec žádné, Turecko není žádná necivilizovaná země i když je svým způsobem jiná od toho, co známe ze střední Evropy.

Bezpečnost v Turecku je na vysoké úrovni

Silné vliv na slušné chování Turků má policie a armáda. Je pravda, že ještě před pár lety hlavně východním Tureckem zmítaly nepokoje způsobené kurdskou menšinou a dost se tu válčilo. Nyní je ale oblast hlídána armádou a právě díky její přítomnosti je bezpečnost vysoká.

Aktuální zájezdy do Turecka už od 6 500 Kč najdete zde

Pokud pojedete do Turecka na dovolenou k moři, určitě nepojede do východní části země, ale do některého z přímořských letovisek. I zde je na první pohled znát, že bezpečnost je na dobré úrovni. Prakticky vůbec se tu nekrade. Oproti Česku příjemná změna, nemyslíte? Je naprosto normální, že obchodníci ráno z obchodů vynesou zboží ven na ulice, aby nalákali zákazníky. Zboží je tam celý den a nikoho ani nenapadne, aby si něco odnesl bez zaplacení.

Informace o aktuální bezpečnostní situaci v Turecku naleznete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí, konkrétně zde.

V bezpečí jsou i ženy, žádné neslušné pokukování nebo dokonce halekání, se kterým se ženy a jejich doprovod může setkat například v  odlehlejších částech Tuniska, se v Turecku rozhodně nepěstuje, nebo alespoň takto, nic podobného jsem při pobytu v Turecku neregistroval.

Vyvarujte se hromadným shromážděním

I přesto doporučuji se vyvarovat jakýchkoliv hromadných shromáždění, které mohou přerůst v demonstrace. Ty zmítaly Tureckem nedávno v červnu 2013, ale platí, že velké protivládní či jiné protesty se konají pouze ve velkých městech: Ankara, Istanbul, případně Izmir. Bezpečnost v letoviscích byla i v době silně medializovaných násilných demonstrací v červnu 2013 vysoká a situace tu byla klidná.

O případných nepokojích budu prostřednictvím tohoto webu informovat v sekci aktualit na hlavní stránce. 

Kam dál? Přečtěte si, čím se platí v Turecku nebo přejděte k výběru dovolené: Turecko dovolená / Turecko last minute

Jaké je v Turecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí v Turecku, Alanya
Polojasno
29°/18°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Turecko zachyceno objektivem
Dovolená Alanya Istanbul Turecko
Turecko Bodrum Turecko
krajina nad Marmarisem Pláž v Alanyi Turecko
Dovolená a Last minute zájezdy
Club Titan 9 123 Kč Dovolená a zájezdy Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 276 Kč Dovolená Side Turecko Side, All inclusive, výborné hodnocení 83 % Volné termíny > Top Hotel 9 011 Kč Dovolená Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 22:27
Zavřít  X Zavřít toto okno