Letiště Antalya (AYT)

Napsal:   |   Publikováno dne:   |   Počet komentářů: 5

Letiště Antalya (anglicky Antalya Airport, oficiální název Antalya Havalimani) je hlavní letiště v celém jihozápadním Turecku. IATA kód letiště: AYT.

Letiště Antalya vybudované 13 kilometrů od centra turecké metropole Antalya je letiště, které mimo pravidelných linek odbavuje prakticky veškeré charterové lety dopravující turisty na Tureckou Riviéru. Letiště každoročně odbavuje přes 25 miliónů cestujících, z nich 20 milionů na mezinárodních letech.

Letiště Antalya Havalimani se skládá ze tří vzletových a přistávacích drah a tří terminálů. Dva terminály jsou určené pro odbavování mezinárodních letů, třetí terminál je uren pro lety vnitrostátní.

Letiště Antalya odbavení letů

Letiště AYT slouží v současné době jako hlavní vstupní bod turistů do celé Turecké riviéry včetně letovisek Belek, Side, Konakli nebo Alanya. Provoz na letišti je největší v letních měsících, kdy z Evropy a Ruska do Antalye směřují jednak pravidelné sezónní lety a lety charterové. České turisty do Antalye nejčastěji vozí společnost Travel Service, respektive Smartwings, Freebird nebo Onur Air.

Společnost Travel Service spolu s její sesterskou nízko-nákladovou společností Smartwings létá na letiště Antalya AYT z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic a Karlových Varů.

Pojedete-li na dovolenou do Turecka, přistanete buďto tady a nebo v případě, že si vyberete zájezd na Egejskou riviéru, poletíte přímým letem z ČR na turecké letiště Bodrum (Bodrum Milas) nebo na letiště Dalaman.

Doby transferu z letiště Antalya

Diskuze k článku

Počet komentářů: 5
Tipy na dovolenou