Letiště Antalya (AYT)

Letiště Antalya (anglicky Antalya Airport, oficiální název Antalya Havalimani) je hlavní letiště v celém jihozápadním Turecku. IATA kód letiště: AYT.

Letiště Antalya vybudované 13 kilometrů od centra turecké metropole Antalya je letiště, které mimo pravidelných linek odbavuje prakticky veškeré charterové lety dopravující turisty na Tureckou Riviéru. Letiště každoročně odbavuje přes 25 miliónů cestujících, z nich 20 milionů na mezinárodních letech.

Letiště Antalya Havalimani se skládá ze tří vzletových a přistávacích drah a tří terminálů. Dva terminály jsou určené pro odbavování mezinárodních letů, třetí terminál je uren pro lety vnitrostátní.

Letiště Antalya odbavení letů

Letiště AYT slouží v současné době jako hlavní vstupní bod turistů do celé Turecké riviéry včetně letovisek Belek, Side, Konakli nebo Alanya. Provoz na letišti je největší v letních měsících, kdy z Evropy a Ruska do Antalye směřují jednak pravidelné sezónní lety a lety charterové. České turisty do Antalye nejčastěji vozí společnost Travel Service, respektive Smartwings, Freebird nebo Onur Air.

Společnost Travel Service spolu s její sesterskou nízko-nákladovou společností Smartwings létá na letiště Antalya AYT z Prahy, Brna, Ostravy, Pardubic a Karlových Varů.

Pojedete-li na dovolenou do Turecka, přistanete buďto tady a nebo v případě, že si vyberete zájezd na Egejskou riviéru, poletíte přímým letem z ČR na turecké letiště Bodrum (Bodrum Milas) nebo na letiště Dalaman.

Doby transferu z letiště Antalya

Jaké je v Turecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí v Turecku, Alanya
Polojasno
29°/18°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Turecko zachyceno objektivem
Dovolená Alanya Istanbul Turecko
Turecko Bodrum Turecko
krajina nad Marmarisem Pláž v Alanyi Turecko
Dovolená a Last minute zájezdy
Club Titan 9 123 Kč Dovolená a zájezdy Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 276 Kč Dovolená Side Turecko Side, All inclusive, výborné hodnocení 83 % Volné termíny > Top Hotel 9 011 Kč Dovolená Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 22:27
Zavřít  X Zavřít toto okno