Turecko: poznávací zájezdy letecky za 5 980 Kč

Nezařazené   |   Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:

Většina turistů mířících do Turecka  sem jede do přímořských letovisek za sluníčkem a mořem a při tom zapomíná poznávat i jiné kouty země. Ačkoliv pobytové typy dovolených v Turecku převládají, poznávací zájezdy mnoho cestovních kanceláří také nabízí…

A cenově jsou více než dostupné. Ty nejlevnější začínají na 5 980 Kč.

Mluvíme zde o leteckých poznávacích zájezdech! Tzn. v ceně je jednak letecká doprava z Prahy, většinou na letiště Antalya, noclehy ve 3 či 4 hvězdičkových hotelech a samozřejmě i autobusová doprava po Turecku. V balíčcích je zahrnuto stravování typu polopenze, je ale možné přikoupit i All Inclusive.

Levné poznávací zájezdy do Turecka

Levné poznávací zájezdy do Turecka

Kam se jezdí?

Buď jen do Istanbulu nebo se začíná ve zmiňované Antalyi, kde začíná Váš týdenní poznávací okruh po jižním či jihozápadním Turecku. Například okruh Lykií v rámci kterého zamíříte na Egejskou Riviéru do letoviska Fethiye, Kusadasi a cestou nebude chybět prohlídka známého města Efes, kde uvidíte i pozůstatky slavného Artemidina Chrámu (jednoho ze sedmi divů starověku). Efes, to je podobný zážitek jako Kartágo v Tunisku nebo mnohé antické památky v Řecku na ostrově Kos.

Zkrátka rozhodně není na místě obava, že by Turecko nemělo co nabídnout a nebylo by pro poznávací zájezdy atraktivní, to rozhodně ne.

Kdy se jezdí?

Téměř celoročně, od března do listopadu. Za sebe mohu doporučit jarní měsíce duben (–> počasí v Turecku v dubnu), květen a červen (–> počasí v Turecku v červnu). V hlavní letní sezóně vycházejí poznávací zájezdy jednak dráž, a především tu panuje dost velké horko.

Diskuze k článku

1 komentář
Akční zájezdy