Icmeler, Turecko

Napsal:   |   Publikováno dne:   |   Počet komentářů: 0

Malebné turecké letovisko Icmeler leží na poloostrově Datca v jihovýchodní části Turecka. Geograficky patří do tzv. Egejské Riviéry, tedy tureckého pobřeží omývaného Egejským mořem. Fakticky ovšem právě u Icmeleru a poloostrova Datca se střetávají vody Egejského moře se Středozemním.

Kouzelné letovisko si získá vaši přízeň klidnou středomořskou atmosférou, hezkou písečnou pláží a především čistým mořem. Zalíbení najdete i v blízkém okolí letoviska, to je totiž kopcovité a porostlé borovicovými háji, které místo okamžitě dělají více svěžejším a dotvářejí tu pravou přímořskou atmosféru.

Icmeler leží 9 kilometrů od Marmarisu, dlouhodobě vyhlášeného tureckého letoviska, do kterého každoročně míří tisíce turistů ze západní Evropy. Dovolená v Marmarisu spolu s dovolenou v Belek představuje to „nejluxusnější“, co  Turecko může navštívit. A tomu samozřejmě odpovídají i ceny. Icmeler je taková menší, klidnější a především levnější varianta. Leží ve stejném zálivu jako Marmaris, respektive Icmeler se nachází u hrdla této velmi uzavřené zátoky, zatímco Marmaris se nachází uvnitř.

Původně bylo toto letovisko rybářskou usedlostí a tento ráz si uchovává dodnes. S prudkým rozvojem turistického ruchu v sousedním Marmarisu, však i zde (i v Akyace) začaly být stavěny první hotely a dnes letovisko disponuje plnou turistickou vybaveností.

V Icmeleru vládne deno denní klid a pohoda a na tom nic nemění ani příchod léta a s ním příjezd turistů. Ty sem naopak za tím klidem přijíždění a svoji dovolenou v Icmeleru si užívají na místní pláži, v restauracích a kavárnách.

Doprava do Icmeleru

Vstupní bránu do této jižní části Egejské Riviéry představuje letiště Dalaman, které je od Icmeleru vzdálené 92 kilometrů. Přímým letem z ČR se do Turecka Dalaman dostanete za cca dvě a půl hodinky v závislosti na aktuálních povětrnostních podmínkách. Budete-li cestovat s cestovní kanceláří, bude pro Vás před letištním terminálem připraven autobus, kterým se do Icmeleru dostanete za necelých 70 minut.

Druhým nejbližším letištěm je letiště u města Bodrum (vzdálené 112 kilometrů), některé cestovní kanceláře využívají právě toto letiště, ze kterého zákonitě cesta trvá déle. Doporučuji se proto předem informovat u vaší cestovní kanceláře s jakou společností letíte a kde přesně v Turecku přistane.

Pláže Icmeler

Díky své geografické poloze, kdy je letovisko sevřeno mezi dva kopce, je v Icmeleru jen jedna pláž. Ta ovšem kapacitně několikanásobně převyšuje kapacitu místních ubytovacích zařízení. Pláž je písčitá s malými oblázky. Sklon není tak mírný jako na Kleopatřině pláži v Alanya nebo v tuniské Tabarce, i přesto se do moře svažuje pozvolna, a je proto ideální i pro rodiny s malými dětmi.

Pláž je orientovaná východně a je z ní vidět do Marmariského zálivu. Zatímco se budete opalovat a poslouchat šumění moře, budou kolem vás projíždět lodě plující do Marmarisu. Na pláži jsou k dispozici lehátky i slunečníky, jsou ale na pronájem. Pokud za ně nebudete chtít platit, není problém si lehnou kamkoliv do písku.

Icmeler – dovolená a zájezdy

Dovolená v Icmeleru je pro všechny, kteří hledají klid a pohodu. Nemáte-li rádi rušná letoviska, letoviska, ve kterých vás v noci ruší hluk z ulic a letoviska, která jsou profláklá a do kterých denně příjíždění ticíce nových turistů, Icmeler je tou správnou volbu. Navíc dovolená právě zde vychází velice levně, porovnejte ceny zájezdů do Icmeleru s cenami zájezdů do vedlejšího Marmarisu prostřednistvím tohoto seznamu aktuálně nejlevnějších nabídek a hned sami uvidíte, že mluvím pravdu.

Pokud jste časově/termínově flexibilní, vyčkejte na tzv. last momenty, Icmeler last minute a Last minute dovolená Turecko, díky kterým lze slušně ušetřit.

Icmeler – tipy na výlety

Přímo v Icmeleru moc památek či zajímavostí nenajdete. Doporučuji navštívit sousední Marmaris. Můžete také podniknout celodenní výlet k nejznámější přírodní turecké atrakci – Pumakkale (220 km) nebo navštívit jeden z antických divů světa – Mauzoleum v Halikarnasu v Bodrumu.

Icmeler počasí

Počasí v Icmeleru je naprosto identickém s počasím v Marmarisu. Letní ráz počasí: průměrná max. teplota vzduchu 37°C, průměrná teplota moře 27°C, teplotně je moře velice podobné tomu v Řecku, viz. teplota moře v Řecku.

Koupací sezóna – květen, červen, červenec, srpen, září, říjen

[forecast location="Marmaris, Turkey" caption="Předpověď počasí Icmeler, Turecko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Diskuze k článku

Tipy na dovolenou