Počasí Marmaris

Marmaris a hezké počasí, to jsou výrazy které neodmyslitelně patří k sobě. Letní dovolená v Marmarisu, v letovisku na Egejské Riviéře patří rozhodně k těm lepším v Turecku a ráz místního počasí ji příjemně doplňuje. Marmaris je dlouhodobě považován za nejkvalitnější turecké letovisko, leží u zálivu nedaleko letoviska Icmeler. O Marmarisu, o jeho přístavu, o plážích a o jeho zajímavostech si více přečtěte tady – Marmaris, Turecko.

Zde se budu věnovat výhradně počasí v Marmarisu.

Ne vždy platí, že kvalita rovná se vyšší cena, ačkoliv u Marmarisu se to stává pravidlem. I přesto existují zájezdy od českých cestovní kanceláří, které velice cenově atraktivní. Člověk akorát musí vědět, kam koukat a kde hledat. Například…

Marmaris: 4* hotel, all inclusive, 8 dní za 8 330 Kč

Podnebí a počasí v letovisku Belek

Počasí Marmaris je velice odlišné v létě a v zimě. V Marmarisu dominuje teplé letní středomořské klima, pro letní měsíce jsou typické vysoké teploty, naopak zima je mírná a dost deštivá. Naopak v létě mezi měsícem květen a říjen prakticky neprší, i tak je ve vzduchu cítit vlhkost, která je daná přítomností Egejského moře.

Počasí v létě je tedy horké, teploty jsou vysoké především v měsíci červenec a srpen, kdy nejsou výjimkou odpolední maxima 37°C. V letních měsících nejsou vysoká jen denní teplotní maxima, ale i průměrná denní teplota, která činí 30°C. Z ní je patrné, že i noci jsou velmi teplé a teplota vzduchu neklesá pod 20°C.

Vzhledem k poměrně vysokým teplotám mnoho turistům dává přednost jiným než ryze letním termínům. Květen a červen je období, kdy tu sezóna pomalu začíná, ale moc lidí tu není. Teploty se sice už pohybují kolem 30°C (maxima), ale moře není ještě moc prohřáté. Proto hodně návštěvníků dává přednost měsícům jako je září a říjen (hlavně jeho první třetina), kdy letní vedra už pominout, ale moře je přitom velice teplé (26°C).

Zimní období je mírné, teploty se pohybují okolo 13°C a hodně tu prší (především prosinec a leden), déšť občas způsobuje záplavy.

Další letoviska na Egejské Rivéře a jejich počasí: počasí Bodrum, počasí Icmeler, počasí Fethiye

Teplota moře Marmaris

Už z předešlého textu je patrné, kdy je moře u letoviska Marmaris nejteplejší. Nejvyšší teplota vody je typická pro srpen a září, kdy se zastavuje na velmi pěkných 26°C. Taková voda už skoro neosvěží. Paradoxně z dlouhodobých průměrů (viz níže) vychází, že teplota v červenci je stejná jako v říjnu. Nechce se tomu věřit, ale pravda to je. Marmaris je totiž v uzavřeném zálivu a vyhřátá voda se tak jen minimálně mísí s otevřeným mořem. Teplota moře v červenci a říjnu je 24°C, v červnu 22°C.

O teplotě moře v Turecku si můžete přečíst více zde a srovnat ji s teplotou moře v Řecku.

Předpověď počasí Marmaris, Turecko

Máte-li rezervovanou dovolenou nebo se dovolenou chytáte rezervovat v rámci last minute nabídek do Turecka, určitě vás bude zajímat očekávané počasí. Proto přikládám automaticky aktualizovanou předpověď počasí pro Marmaris na šest dní dopředu.

The location could not be found.

Červená hodnota (maximální teplota vzduchu přes den), Modrá hodnota (teplota vzduchu v noci, nikoliv teplota moře.)

Počasí – měsíční průměry

Pro jednotlivé měsíce jsou pro počasí v Marmaris typické následující teplotní hodnoty. (pozn. hodnoty v tabulce, ať už je to teplota vzduchu, teplota moře, počet dnů vydatných na srážky nebo průměrná denní délka slunečního svitu, vycházejí z dlouhodobého pozorování a protože to jsou průměry, nemusí vždy odpovídat skutečným aktuálním teplotám/hodnotám. Nicméně podnebí v Marmarisu charakterizují dostatečně.)

  Maximální denní teplota (°C) Průměrná denní teplota (°C) Teplota moře (°C) Sluneční svit denně (v hod) Průměrný počet deštivých dnů
Leden 15 12 16 7,0 13
Únor 16 13 16 7,1 12
Březen 18 15 17 8,2 9
Duben 21 17 18 9,5 7
Květen 26 21 19 11,0 5
Červen 31 26 22 12,6 2
Červenec 35 30 24 12,8 1,0
Srpen 35 31 26 12,7 0,5
Září 32 26 26 10,9 1,5
Říjen 27 22 24 8,9 6
Listopad 21 18 21 8,0 9
Prosinec 16 14 18 7,1 13
Jaké je v Turecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí v Turecku, Alanya
Polojasno
29°/18°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Turecko zachyceno objektivem
Dovolená Alanya Istanbul Turecko
Turecko Bodrum Turecko
krajina nad Marmarisem Pláž v Alanyi Turecko
Dovolená a Last minute zájezdy
Club Titan 9 123 Kč Dovolená a zájezdy Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2019 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 276 Kč Dovolená Side Turecko Side, All inclusive, výborné hodnocení 83 % Volné termíny > Top Hotel 9 011 Kč Dovolená Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2019 Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 22:27
Zavřít  X Zavřít toto okno