Počasí Konakli

Napsal:   |   Publikováno dne:   |   Počet komentářů: 0

Letovisko Konakli, rekreační oblast na Turecké Riviéře mezi letoviskem Side a Alanya, láká turisty nejen na pěkné pláže, ale i na vysoké letní teploty, které se přes den standardně udržují nad 30°C. V letních měsících tu prakticky vůbec neprší, obavy, že byste půlku vaší dovolené trávili pod zataženou oblohou, tedy nejsou na místě.

Tato stránka se věnuje výhradně charakteru počasí v Konakli. Pokud vás zajímají obecnější informace o letovisku, jak vypadají jeho pláže apod, potom se podívejte na stránku Konakli Turecko.

Stručné info k zájezdům do Konakli: Do Konakli lze vyrazit s opravdu nízkým rozpočtem, ostatně v době psaní této stránky dostupný All inclusive zájezd do 4* hotelu za 7 130 Kč mluví za vše. Můžete zkontrolovat jeho dostupnost:

Zkontroluj dostupnost: Konakli, 8 dní, all inclusive, 7 130 Kč

Podnebí a počasí v letovisku Konakli

Tak jako pro všechny turecká letoviska, i pro Konakli je typické teplé středomořské klima, které vyvolává dlouhá, teplá a suchá léta a naopak krátké, mírné a vlhké zimy. Toto klima tak diktuje ráz místního počasí, které je velice podobné počasí v Řecku, ale i počasí v Tunisku (například počasí Tabarka).

Průměrné denní teploty v pravém létě kulminují na 29°C, zdůrazňuji, že se jedná o teplotní průměr za celých 24 hodin, čili horký den a o něco chladnější noc dohromady. Nejteplejším měsícem je srpen, kdy teplota vzduchu v odpoledních hodinách dosahuje standardně 35 °C, ovšem výjimkou nejsou ani vyšší teploty.

Kvůli poměrně vysokým teplotám sem hodně lidí míří v měsíci září a říjen, kdy tu není takové horka a přitom je moře velice teplé. Teplota vzduchu přes den v půlce září: 31°C.

Už jsem naznačil, že zimy jsou velice mírné, nejvyšší denní teploty stoupají k 15°C a velmi často tu prší, někdy hodně silně.

Teplota moře Konakli

Koupací sezóna v Konakli je dlouhá (viz. dlouhé období teplého počasí v Konakli) a moře je nejteplejší v září (teplota povrchové vody při pobřeží až 27°C). Nicméně i v ostatních měsících si rozhodně nebudete stěžovat, že by tu moře bylo nějak chladné. Konkrétní teploty v jednotlivých měsících jsou následující: květen (21°C), červen (24°C), červenec (25°C), srpen (26°C), září (27°C) a říjen (25°C). Jindy to na koupání není.

Podrobné informace o teplotě moře v Turecku.

Předpověď počasí Konakli, Turecko

Jaké můžete čekat v Konakli počasí? Troufám si tvrdit, že počasí je zcela identické s počasím v sousední Alanyi. Nehledě na tento fakt přikládám pro ty z Vás, kteří v následujících několika dnes odlétají na dovolenou právě do Konakli (například v rámci last momentu: viz. Last minute Turecko), předpověď počasí. Tato předpověď počasí pro Konakli je aktuální, sama se aktualizuje a ukazuje očekávané teploty i míru oblačnosti v následujících 6 dnech. (poznámka: červeně jsou hodnoty očekávaných denních teplot, modře jsou hodnoty očekávaných nočních teplot):

[forecast location="Alanya" caption="Předpověď počasí Konakli, Turecko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Počasí – měsíční průměry

Aby byly informace o počasí a informace o podnebí obecně, které v letovisku Konakli panuje, kompletní, přikládám ještě jednu tabulku. V ní jsou jednak vyznačené měsíce hlavní (červen, červenec, srpen, září) a vedlejší sezóny (květen a říjen), zobrazuje maximální teploty vzduchu, průměrné denní teploty vzduchu, teplotu moře i další ukazatele, které by člověka, který míří na dovolenou do Konakli, mohli zaujímat.

  Maximální denní teplota (°C) Průměrná denní teplota (°C) Teplota moře (°C) Sluneční svit denně (v hod) Průměrný počet deštivých dnů
Leden 15 10 16 5,0 13
Únor 15 11 17 6,8 11
Březen 18 13 17 7,2 9
Duben 21 16 19 8,5 6
Květen 25 20 21 10,5 5
Červen 31 25 24 12,4 1
Červenec 34 29 25 12,7 0,5
Srpen 35 29 26 12,2 0,5
Září 31 25 27 10,9 1
Říjen 26 21 25 8,5 6
Listopad 22 16 21 6,6 8
Prosinec 17 13 18 5,1 13
Diskuze k článku

Tipy na dovolenou