Konakli, Turecko

Očekáváte od vaší dovolené klid a odpočinek? Líbí se Vám, když je hotel přímo za pláží? Dáváte přednost menším letoviskům před těmi většími a rušnějšími? Potom by právě Vás turecké letovisko Konakli mohlo oslovit.

Konakli leží na jihu Turecka, konkrétně u pobřeží teplého Středozemního moře v turisticky velmi vyhledávané oblasti Turecká riviéra. Městečko se nachází kousek směrem na západ od známé a velmi oblíbené Alanye. Pro svojí roztahanost kolem pobřeží je Konakli světlou výjimkou mezi ostatními tureckými letovisky. Zde totiž nic, co by připomínalo centrum města nenajdete a celá turisticky vyhledávaná oblast je tak tvořena především hotely, které se táhnou kolem místní 10 kilometrové pláže.

Hotely tu nejsou tak jako v letoviscích Antalya nebo Alanya namačkány vedle sebe. Letovisko tak působí daleko prostorněji. Co se hotelů a jejich umístění týče, spatřuji podobnost s některými tuniskými letovisky, například s Hammametem. Ačkoliv je tu hotelů poměrně dost, jsou mezi nimi dostatečně velké rozestupy. Ty lepší z nich jsou zasazené do zavlažovaných zahrad, ve kterých jsou spolu s hotelem i hotelové bazény. V Konakli se můžete ubytovat ve
standardních tureckých 3* hotelech, vybírat ale můžete i z celkem patnácti hotelů té nejvyšší, 5* kategorie.

Při výběru a následné rezervaci vašeho (last minute) zájezdu dbejte na to, kde přesně Vámi vybraný hotel leží. Cestovní kanceláře totiž často nazývají celou východní část Turecké riviéry jako Alanya, pod kterou řadí i letovisko Konakli. Název Konakli ovšem u popisu zájezdu kolikrát nenajdete. Doporučuji si proto vždy zobrazit hotel na mapě, ať se předem seznámíte s jeho polohou, abyste potom nebyli zbytečně nepříjemně překvapeni.

Doprava do Konakli

Pojedete-li na dovolenou do Konakli, poletíte přímým letem z ČR (Prahy, Brna nebo Ostravy) na mezinárodní letiště u největší jihoturecké metropole, města Antalya. Let trvá 2 hodiny 45 minut a s největší pravděpodobností poletíte s Travel Servicem, případně se společností Freebird. Z letiště Antalya, kde na vás v případě zájezdu od cestovní kanceláře bude před terminálem čekat klimatizovaný autobus, to je do konakli 110 kilometrů. Cesta busem je rychlá a trvá hodinu a patnáct minut.

Pláže Konakli

Místní pláž patří k těm nejdelším v Turecku a měří úctyhodných 10 kilometrů. Pláž je jemně písčité, v písku místy narazíte na malé oblázky. Vzhledem k tomu, že drtivá většina hotelů leží přímo u pláže, tak každý hotel má u moře vyhrazené místo, na kterém jsou hotelovým hostům zdarma k dispozici lehátka se slunečníky. Po pláži jsou rozmístěny dokonce i sprchy. O pláž i o její bezprostřední okolí je dobře postaráno a každý hotel vynakládá patřičné úsilí, aby písek zůstával čistý a bez jakýchkoli odpadků.

Krom slunečníků a lehátek je k dispozici široká nabídka vodních sportů včetně windsurfingu, jízdy na banánu nebo letu na padáku za člunem.

Konakli počasí

V Konakli panuje v létě teplé a slunečné počasí, v hlavní sezóně, tedy červenec, srpen, ale i září a červen můžete očekávat denní teploty do 37°C, v noci teplota vzduchu neklesá pod 20°C. Teplota moře v létě: 26 – 27°C. Sezóna začíná už v květnu a turisté sem za sluníčkem jezdí až do října, více o počasí v Konakli.

[forecast location="Alanya" caption="Předpověď počasí Konakli, Turecko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Konakli – dovolená a zájezdy

Dovolená v Konakli je pohodová a plná sluníčky. V oblasti najde zalíbení každý, komu k dovolenkovému štěstí stačí pěkný hotel, stravování typu all inclusive, hotelový bazén a blízkost udržované pláže i moře. Pokud ovšem hledáte více vyžití, rádi trávíte dovolenou aktivně nebo děláte pěší výlety za zajímavostmi v okolí, Konakli pro Vás nebude to pravé ořechové. V takovém případě doporučím větší a rušnější sousední Alanyi (Alanya last minute), řecký ostrov Zakynthos nebo Kos, případně tuniské letovisko Monastir.

V Turecku je levně (viz. ceny v Turecku) A proto i letecké týdenní nebo 12-denní zájezdy nejen do Konakli vycházejí relativně. Podívejte se na aktuální nabídku těch nejlevnějších zájezdů do Turecka.

Konakli – tipy na výlety

Na výlet se vydejte do blízké Alanye, ve které se krom prohlédnutí malebného přístavu můžete zastavit na známé Kleopatřině pláži. Za navštívení stojí i zřícenina zdejšího hradu, který byl postaven na útesu nad městem a tvoří tak impozantní dominantu celého okolí, ze které se návštěvníkům naskýtají krásné výhledy na přilehlé pláže i tmavě modrou mořskou hladinu.

Jaké je v Turecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí v Turecku, Alanya
Polojasno
29°/18°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Turecko zachyceno objektivem
Dovolená Alanya Istanbul Turecko
Turecko Bodrum Turecko
krajina nad Marmarisem Pláž v Alanyi Turecko
Dovolená a Last minute zájezdy
Club Titan 9 123 Kč Dovolená a zájezdy Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 276 Kč Dovolená Side Turecko Side, All inclusive, výborné hodnocení 83 % Volné termíny > Top Hotel 9 011 Kč Dovolená Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 22:27
Zavřít  X Zavřít toto okno