Dovolená v Turecku recenze: Turecko, proč ano, proč ne?

Jaká je dovolená v Turecku? Jaké jsou její přednosti a čím Vás Turecko může naopak nemile překvapit? Pojďme si shrnout základní informace o dovolené v Turecku ve formě stručné a výstižné recenze.

Recenze Turecka, část první, proč ANO?

1) Turecko je levná země (více ne stránce ceny v Turecku), podobně jako Tunisko (viz. ceny v Tunisku). Levně tak vychází i zájezdy, často koupíte 8 denní all inclusive dovolenou za méně jak 10 000 Kč. Hned uvádím jeden příklad…

Dovolená Alanya: hotel Wasa (3*) na 8 dní za 8 190 Kč

2) Turecko je hojně navštěvovaná země, většina nabízených hotelů disponuje desítkami, né-li stovkami recenzí od českých klientů. Před rezervací kteréhokoliv zájezdu u jakéhokoliv prodejce důrazně doporučuji nahlédnout do na české recenze ne serveru Invia.

3) Voda v Turecku je pitná, střevních potíží způsobené požitím vody se tak bát nemusíte. Velká výhoda oproti dovolené v Tunisku nebo v Egyptě.

4) Hezké pláže, především pak ty na Turecké Riviéře. Egejská Riviéra je charakterem svého pobřeží spíše podobné řeckým ostrovům Kos a Rhodos.

5) Teplé počasí, a proto tu je relativně dlouhá sezóna, hlavní sezóna (červen – počasí v Turecku v červnu, červenec, srpen  a září), vedlejší (květen – počasí v Turecku v květnu a říjen)

Recenze Turecka, část druhá, proč NE?

6) Po celé léto je v Tureckých letoviscích hodně Rusů, hlavně na jihu, v Alanyi, v Side nebo v Kemeru. Někomu to může vadit, pak volte radši sousední Řecko.

7) Až na výjimky (letovisko Side nebo Bodrum), relativně malé množství památek

8) V pravém létě velká vedra (přes den klidně 40°C)

9) V některých místech vlezlí prodavači a povalující se odpadky v ulicích…to ale není standard pro turistická letoviska

Pro a proti Turecku by se rozhodně dalo najít i více, tyto jsou ty nejzákladnější. myslím si, že tak jako tak Dovolená v Turecku stojí za to, počkejte si na některý levný last minute a vyrazte. Nezapomeňte si před tím pročíst recenze (viz odkaz výše)daného hotelu, ať Vás zájezd zbytečně nezklame.

Jaké je v Turecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí v Turecku, Alanya
Polojasno
29°/18°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Turecko zachyceno objektivem
Dovolená Alanya Istanbul Turecko
Turecko Bodrum Turecko
krajina nad Marmarisem Pláž v Alanyi Turecko
Dovolená a Last minute zájezdy
Club Titan 9 123 Kč Dovolená a zájezdy Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 276 Kč Dovolená Side Turecko Side, All inclusive, výborné hodnocení 83 % Volné termíny > Top Hotel 9 011 Kč Dovolená Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 22:27
Zavřít  X Zavřít toto okno