Turecko: počasí červen

Červen čili začátek hlavní koupací sezóny znamená, že počasí v Turecku je v červnu už dostatečně teplé na letní radovánky u moře. Co to přesně znamená? Jaká teplota vzduchu a jaká teplota moře je pro červen v Turecku typická a jaký charakter počasí tu převládá?

Výrazné rozdíly v počasí mezi jednotlivými letovisky takto na začátku léta nejsou, přesto pro přehlednost uvedu typické hodnoty pro tři nejoblíbenější turecké destinace, jmenovitě pro letoviska Alanya, Side a Bodrum.

Nejdříve se pojďme podívat na jižní pobřeží Turecka, na tzv. Tureckou Riviéru:

  • Červnové počasí v Alanyi: v odpoledních hodinách je teplota vzduchu 30°C, teplota moře 24°C
  • Červnové počasí v Side: protože letovisko leží ve stejné zeměpisné šířce jen asi 60 kilometrů západně od Alanye, tak jsou hodnoty velice podobné, konkrétně teplota vzduchu 31°C a teplota moře 25°C

Co se počasí na Egejské Riviéře týče, za jeho zástupce vybírám počasí v Bodrumu: odpolední teplota vzduchu činí 30°C, moře je tu o něco chladnější a má 22°C.

Pokud to laicky shrnu, červen je na dovolenou u moře ok, nejen v Turecku, ale už prakticky v kterékoliv středomořské zemi (viz. např. počasí v Tunisku červen). Večer to občas v případě letovisek na egejské riviéře může být na lehký svetr ještě začátkem měsíce, ale můžete se spolehnout, že jiné a tlustší vrstvy rozhodně potřebovat nebudete. Co se počasí týče, červen není na rozdíl od dřívějších měsíců (viz. duben počasí v Turecku a květen počasí v Turecku) žádný problém. Pokud si vyberete dobrý hotel, dovolenou si jistě užijete, ohřejete se, opálíte se a odpočinete si.

Další charakteristika pro počasí v Turecku pro červen: průměrná délka slunečního svitu 12,5 hodiny, typické jsou maximálně dva dny v měsíci, kdy se vyskytují srážky.

Jaké je v Turecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí v Turecku, Alanya
Polojasno
29°/18°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Turecko zachyceno objektivem
Dovolená Alanya Istanbul Turecko
Turecko Bodrum Turecko
krajina nad Marmarisem Pláž v Alanyi Turecko
Dovolená a Last minute zájezdy
Club Titan 9 123 Kč Dovolená a zájezdy Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 276 Kč Dovolená Side Turecko Side, All inclusive, výborné hodnocení 83 % Volné termíny > Top Hotel 9 011 Kč Dovolená Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 22:27
Zavřít  X Zavřít toto okno