Turecko: počasí červenec

Červenec v Turecku. Jak moc velké je tu teplo v červenci? Jak vysokou mohu očekávat teplotu vzduchu a jak je tu v červenci teplé moře? Co je pro červencové počasí v Turecku typické a jak často tu prší? Na všechny tyto otázky odpovím na následujících pár řádcích, na kterých uvedu stručnou, ale pokud možno výstižnou charakteristiku tureckého počasí v červenci.

Červenec je hodně teplý, odpolední teploty stoupající k 35°C nejsou vůbec výjimečné. Na druhou stranu je velice příjemně vyhřáté moře, které je v pobřežních oblastech tak teplé, že se budete cítit jako na nějakém tropickém ostrově v Karibiku. Voda má 26°C, samozřejmě v závislosti na aktuálních podmínkách, ale i charakteru pobřeží. Obecné informace o teplotě moře v Turecku.

Alanya, počasí v červenci:

  • teplota vzduchu: 32°C
  • teplotní průměr za celý den (tj. 24 hodin): 28°C
  • teplota moře: 27°C
  • délka slunečního svitu: 12,8 h

Červenec: počasí Bodrum:

  • teplota vzduchu: 34°C
  • teplotní průměr za celý den (tj. 24 hodin): 28°C
  • teplota moře: 24°C
  • délka slunečního svitu: 12,9 h

Srážky se prakticky nevyskytují. Z dlouhodobých průměrů vyplývá, že v letovisku Alanya celý červenec naprší max. 3 mm. Jinými slovy déšť přichází maximálně jednou do měsíce. Oblast Bodrumu, ačkoliv leží o něco severněji, je na tom úplně stejně.

Mám-li to shrnout, červenec je v Turecku hodně teplý. Pokud Vám velká vedra nedělají problémy, potom dovolená v Turecku má v tomto ryze letním měsíci smysl. Čekejte, že budete vyhledávat přes poledne rozhodně stín a také, že ne každého tu moře vysloveně osvěží.

Pokud nepatříte mezi vyznavače vysokých letních teplot, doporučuji se zaměřit na dovolenou v Řecku. Mám na mysli především severo řecké ostrovy, např. dovolená Korfu, ostrov Thassos nebo dovolená Zakynthos. I tam je červenec celkem teplý, ovšem i počasí nemá tak „extrémní“ charakter jako v Turecku.

Jaké je v Turecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí v Turecku, Alanya
Polojasno
29°/18°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Turecko zachyceno objektivem
Dovolená Alanya Istanbul Turecko
Turecko Bodrum Turecko
krajina nad Marmarisem Pláž v Alanyi Turecko
Dovolená a Last minute zájezdy
Club Titan 9 123 Kč Dovolená a zájezdy Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 276 Kč Dovolená Side Turecko Side, All inclusive, výborné hodnocení 83 % Volné termíny > Top Hotel 9 011 Kč Dovolená Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 22:27
Zavřít  X Zavřít toto okno