Turecko: počasí srpen

Rádi byste navštívili Turecko v srpnovém termínu? Pak Vás jistě bude zajímat, jaké na Vás čekají v srpnu v Turecku teploty. Cílem následujících řádků je podat stručnou, ale o to výstižnější informaci o počasí, které je pro srpen a pro Turecko typické.

Kdo by to byl řekl, v srpnu na Vás čeká v Turecku opravdu teplé počasí. Ostatně pro většinu míst hlavně na jihu Turecka na Turecké Riviéře (letoviska jako je Kemer, Belek nebo Alanya) platí, že srpen je z dlouhodobého hlediska tím nejteplejším měsícem. Teploty vzduchu v odpoledních hodinách stoupající k 36°C (viz. například počasí Belek) jsou dokonce vyšší než červencové hodnoty.

Srpen tu je opravdu horký a déšť vyprahlou krajinu osvěží maximálně jednou do měsíce. Tak vysoké denní teploty sice rozhodně nejsou pro každého, ale plyne z nich jedna zřejmá výhoda. Tou je „vysoká“ teplota moře. Voda u pláží je vyhřátá na 27 až 28°C, v případě severněji položené Egejské Riviéry se teplota moře pohybuje okolo 25°C.

Počasí v Antalyi typické pro srpen:

  • max. denní teplota: 35°C
  • 24-hodinový průměr: 28°C
  • teplota moře: 28°C
  • srážkový úhrn: 3 mm

Srpnové počasí v letovisku Marmaris (Egejská Riviéra):

  • max. denní teplota: 35°C
  • 24-hodinový průměr: 31°C
  • teplota moře: 26°C
  • srážkový úhrn: 2 mm

Můj názor: pro rodiny s malými dětmi a pro lidi se zdravotními obtížemi srpen nedoporučuji. Počasí v srpnu by Vám rozhodně příjemné nebylo. Doporučuji vybrat nějaký zájezd na září nebo na květen a červen. Druhá půlka září je absolutně ideální, teplo, vyhřáté moře a méně lidí na plážích.

Tím nikoho nechci od srpnových termínů odrazovat. Většina lidí si přes vysoké teploty dovolenou užije a krásně se opálí. Je nutné ale dodržovat pitný režim (viz. pitná voda v Turecku).

Nicméně platí, že na příjemnější počasí v srpnu spíše než v Turecku natrefíte na řeckých ostrovech…třeba na Korfu a Zakynthosu nebo na poloostrově Chalkidiki. Jejich severnější poloha je znát.

Jaké je v Turecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí v Turecku, Alanya
Polojasno
29°/18°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Turecko zachyceno objektivem
Dovolená Alanya Istanbul Turecko
Turecko Bodrum Turecko
krajina nad Marmarisem Pláž v Alanyi Turecko
Dovolená a Last minute zájezdy
Club Titan 9 123 Kč Dovolená a zájezdy Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 276 Kč Dovolená Side Turecko Side, All inclusive, výborné hodnocení 83 % Volné termíny > Top Hotel 9 011 Kč Dovolená Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 22:27
Zavřít  X Zavřít toto okno