Potápění v Turecku

Nezařazené   |   Napsal:   |   Naposledy aktualizováno:

Jak je na tom potápění v Turecku? Kde se dá potápět a jaké oblasti jsou na potápění v Turecku nejlepší?

Turecko je země vyhlášená čistými plážemi i čistým mořem, které turecké pobřeží omývá. Samozřejmě nelze tvrdit, že všechny pláže jsou dokonalé, ale většina z nich je opravdu pěkná a nabízí tak ideální prostředí pro trávení dovolené u moře opalováním se na pláži a koupáním se v moři. Díky čisté mořské vodě z mnoha tureckých letovisek vyrážejí výletní lodě, ze kterých lidé pozorují pestrobarevný podmořský život.

Dovolená (viz. last minute dovolená Turecko) však získá zcela nový rozměr, pokud vyzkoušíte potápění. Šnorchlování tu nijak omezené není a pouhým pozorováním mořského života z vodní hladiny spatříte pestrobarevná hejna ryb a podmořské korály. V tureckých pobřežních vodách nejsou výjimkou ani mořské želvy (kareta obrovská a kareta obecná).

Více uvidíte, pokud se budete potápět s přístrojovou výbavou. Ačkoliv Turecko z hlediska této aktivity není tak vyhlášené jako Řecko (viz. potápění v Řecku), Chorvatsko, Egypt nebo tuniská oblast v okolí letoviska Tabarka.

Turecko: lokality na potápění

Měli byste vědět, že potápění v Turecku s přístroji je povoleno jen v určitých lokalitách. Předem se informujte třeba v potápěčských centrech, které jsou prakticky v každém letovisku. Potápěčská centra jsou rovněž ideálním startovacím bodem pro jakéhokoliv začátečníka.

U Gallipoli jsou vraky lodí z druhé světové války, u Bodrumu potápěči uvidí zase archeologicky významné předměty ze starověkohé Řecka. Potápění v Turecku sice nemá takovou tradici jako na Rhodosu nebo jiných řeckých ostrovech, i tak je to pro každého nezapomenutelný a exotický zážitek.

Diskuze k článku

Akční zájezdy