Turecko: počasí září + teplota moře v září

Září je nejen z hlediska počasí jedním z těch nejlepších měsíců, kdy se do Turecka vypravit. Ostatně dovolená v Turecku v září je mezi Čechy jednou z těch nejoblíbenějších variant. Proč právě září? Důvody jsou dva. Tím prvním je počasí a tím druhým jsou nižší ceny.

Více o cenách v Turecku, zde probereme pouze počasí, typické teploty vzduchy a teplotu moře.

V Turecku je v září teplo, zimy se rozhodně bát nemusíte. Vzduch se v odpoledních hodinách vyhřívá na vysokých 34°C. Na začátku září neprší vůbec, pro druhou polovinu měsíce jsou pro jihoturecká letoviska podobně jako pro řecký Rhodos charakteristické 2 deštivé dny.

Jaké je počasí v letovisku Alanya? Celoměsíční průměrné denní maximum činí 31°C, 24-hodinový průměr potom velice příjemných 26°C. Zářijové termíny lákají ale především na velmi teplé moře. Voda na začátku měsíce tu má 27°C (dlouhodobý průměr). Tato hodnota je vůbec nejvyšší za celý rok, je to dokonce více jak v měsících červenec i srpen.

Pokud letovisko Alanya navštívit v rámci last momentu (viz. Alanya last minute), pak se podívejte na aktuální předpověď počasí.

 Jak je na tom v září počasí v Side? Velice podobně. Typická teplota vzduchu v odpoledních hodinách dosahuje 32°C, teplota moře pak 27°C.

Chcete-li se vyhnout tropickým teplotám, které v létě jih Turecka svírají, pak září je ideální volbou. Nejenže je na plážích méně lidí, počasí tu v září není tak extrémní, je srovnatelné s počasím v Řecku, s tím, které panuje např. na Krétě.

Jaké je v Turecku aktuálně počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Polojasno - počasí v Turecku, Alanya
Polojasno
29°/18°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Jasno - počasí v Turecku, Alanya
Jasno
30°/19°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Turecku
Turecko zachyceno objektivem
Dovolená Alanya Istanbul Turecko
Turecko Bodrum Turecko
krajina nad Marmarisem Pláž v Alanyi Turecko
Dovolená a Last minute zájezdy
Club Titan 9 123 Kč Dovolená a zájezdy Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Detail zájezdu > Hotel Kervan 7 276 Kč Dovolená Side Turecko Side, All inclusive, výborné hodnocení 83 % Volné termíny > Top Hotel 9 011 Kč Dovolená Alanya Turecko Alanya, All inclusive, Last minute 2020 Volné termíny > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 22:27
Zavřít  X Zavřít toto okno